8 Temmuz 2010 Perşembe

Türkiye Turnesi

Uzun bi aradan sonra merhabaa,
Yok olduğum süre boyunca bi çok il gezdim.. Yolculuk Eskişehirle başladı, İzmir, tekrar Eskişehir (Eskişehir yolunda Afyon ve Kütahya), Ankara ve son olarak Beypazarı olarak devam etti.. İzmir'den nefret ettim.. Şehir güzel evet, hatta Mersin'e de benziyor ki bu benim için gayet güzel bir şey ama ben nefret ettim.. Yıldızım barışamadı.. :) Belki de böyle düşünmemde başıma gelen olayların da etkisi vardır.. Nedir onlar derseniz, dediğinizi duyar gibiyim, hemen anlatayım.. :D
İzmir'e giderken otobüsümüze kamyon çarptı, İzmir'e vardığımız gün elimi kestim foşur foşur kanadı, dolma gibi sarılı 2 parmağım oldu.. Evde bulunan kedi yüzünden hapşırmaktan nefesim kesildi sandım.. Vapur ve ulaşım sorunu ayrı bi işkenceydi.. Ve son olarak bazı özel problemler yaşadık.. Kısaca İzmir benim için lanetli şehir..
Eskişehir'e gelince yarım gün kalmama rağmen sevdim orayı, tam bi öğrenci şehri dedikleri doğruymuş.. Benim için önemli sorunlardan biri olan yemekler gayet güzel ve ucuz orda, şimdiden girdi gözüme Es Es.. :)
Ankarayı zaten hep sevmişimdir, güzel, şirin, sevimli.. :) Amaa hiç biri Mersin'in yerini tutamaz.. Örneğin Mersinde en uzak yere yarım saatte gidilirken bu şehirler tam bi eziyet.. Hele ki İzmirdeki vapur beni benden alan bi ayrıntı, midem her binişte kendini dönme dolapta zannetti.. Bu düşüncelerimden yola çıktım ve bir üniversite adayı olarak İstanbul ve İzmir'in üstüne uzunca bir çizik attım.. Ankarayı da yuvarlak içine aldım. Şuan favorim o, hadi hayırlısı.. :D

Sevgili Üniversite Adayı arkadaşlarım; :)
-Eğer ki sizde benim gibi salıncağa bindiğinizde bile midesi bulanan bi insansanız, ya da zaman zaman asansörde bile mideniz bulanıyorsa aman vapurlu şehirlerden uzak durun.. :)
-Mersinde bile zaman zaman ay yollar bitmiyoor, of sıkıldım gitmekten, git git bitmiyor diyorsanız, İstanbul, İzmir, Ankaradan uzak durun.. :)
-İzmir'in sevdiğim yanı da var bi kaç tane, güneşin geç batması, çok lezzetli midyelerin olması ve Mersin'e benzemesi.. :) Bunları da dikkate alabilirsiniz tabi.. :)

Ben en çok Ankarayı sevdim, en çok Ankara istedim.. Hadi bakalım hayırlısı..

Hepinize iyi akşamlar dilerim.. Hoşçakalııın, bir başka yazıda görüşmek üzere.. :))


Oburiks ~

Hiç yorum yok: