17 Kasım 2010 Çarşamba

Gariplikler Alışkanlıklar Mimler


Finduilas bizi mimledi. Daha doğrusu kendi kendimizi mimlettim. :) Konu, garip alışkanlıklar.

*Yemek yerken yanında bir şey içmeyi hiç sevmem. Bir şey içtiğimde yemeğin tadını alamayacakmışım gibi hissederim. Israrla sorulan "Ne içersin?" sorusuna cevabım hep "Su." dur.

*Yemekten gidecek olursak tatlı bir şey yediğimde tuzlu, tuzlu bir şey yediğimde tatlı ister canım. Sanki dengeyi sağlamak istermiş gibi.

*Alışveriş yapmaktan nefret ederim. Ciddi anlamada ama. Saatlerce mağazalarda dolanmak bana baygınlık hissi verir. Alışveriş yapacağım zaman hemen girdiğim bir yerden alayım isterim. Tabi yanımda annem olduğunda bu pek mümkün olmuyor. Saatler geçerken ben de kendimden geçerim.

*Telefonla konuşmaktansa mesaj yazmayı tercih ederim. Telefonla konuşurken genelde "Hı hı evet, hayır, tamam" gibi cevaplar veririm hep karşı taraf konuşur. Mesajda öyle değil ama. 24 saat mesaj yazabilirim.

*Mesaj yazarken sonuna -istisnalar hariç- hep ".." koyarım. Öyle yazmayınca sanki mesajı ben yazmamışım gibi hissederim.

*Evde neredeyse hiç konuşmam. Annem onunla sohbet etmemi ister ama ben konuşmam. Dışardaysa tam tersi susmam. Hatta öyle ki konuşurken yorulduğum zamanlar oluyor. Biraz hızlı konuşuyorum da.

*Çorapsız uyuduğumda gece üşüyeceğimi düşünürüm.

Benden ancak bu kadar gariplik çıkabildi. Grace yakala mim senindir.

Asteriks

5 yorum:

Mia Wallace dedi ki...

bence gayet garip özellikler ve de sana özgü. çok sevdim:)

Larien Beyinütüleyen dedi ki...

alışveriş merkezleri ölsün. lütfen. bir de bende ev hiç konuşmuyorum. mesela sabahtan beri bir kelime çıkmadı ağzımdan. bazen sesimi unutuyorum.

Larien Beyinütüleyen dedi ki...

ayrıca yorumu çok güzel yazamamışım. affet.

A.Grace dedi ki...

ay ben yeni gördüm mimi.aklıma 2 3 şey gelsin hemen yazicigim.
gariplikleri seviyorum.seninkileri de sevdim:)

Fareli Köyün Kavalcıları dedi ki...

Mia, dünya garip yapacak bir şey yok. :)

Larien, ben de konuşmadığımda sesimi kontrol altına almak için bazen kendi kendime konuşuyorum.

Grace, bekliyorum. :)